Korg G1 B AIR WH biały - pianino cyfrowe

  • Producent: Korg
  • Dostępność: Jest Jest
  • Czas realizacji: wysyłka w 24 godziny; instrument oryginalnie zapakowany
  • 5 999,00 zł

KORG G1 AIR WH

Brzmienia trzech najlepszych fortepianów koncertowych na pokładzie.
Serce G1 stanowią 3 najbardziej popularne brzmienia fortepianów koncertowych, każde z nich ma unikalny charakter. Żadna manufaktura na świecie nie stworzyła dotąd instrumentu, które sprostałoby wymaganiom każdego muyzka, dlatego KORG wybrał 3 odrestaurowane instrumenty z fabryk w Niemczech, Austrii i Japonii. Dzięki temu możesz teraz doświadczyć dźwięki trzech zupełnie różnych fortepianów w Twoim domu, wybierając brzmienie do odpowiedniej muzyki.

German Piano.
Prawdopodobnie najbardziej popularny instrument na świecie, wybierane przez wielu pianistów i sale koncertowe. Charakteryzuje się bogactwem brzmienia wysokich tonów, okrągłym basem i mocnym dźwiękiem.

Austrian Piano.
Instrument z bogatą historią, oferuje ciepłe, ale zarazem doskonałe, pełno barwne brzmienie.

Japanese Piano.
Japoński instrument charakteryzuje się dynamicznym dźwiękiem i jest często wykorzystywane w wielu gatunkach muzycznych, od muzyki klasycznej po jazz i pop.

Wielowarstwowe sample zapewniające wyjątkowy realizm.
Dla uzyskania brzmienia jak najbardziej zbliżonego do instrumentu akustycznego, trzy główne brzmienia fortepianów w G1 analizują dynamikę gry tak, aby płynnie przechodzić pomiędzy warstwami próbek fortepianu.Od delikatnego pianissimo do potężnego fortissimo, ekspresja pianisty realistycznie odbija się w dźwiękach.

Rezonans.
Wszystkie trzy brzmienia fortepianów koncertowych w G1 realistycznie odtwarzają efekt „rezonansu”, który powstaje w wyniku rezonansu strun akustycznego instrumentu, gdy pedał jest przyciśnięty.

Symulacja Key-off.
Odtwarza dźwięki, które są generowane podczas gdy palce pianisty podnoszą się z klawiatury.

Bluetooth audio.
Korg G1 oferuje bezprzewodową komunikacja z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth, takimi jak smartfony, tablety, komputery. Dzięki temu możesz np. akompaniować do ulubionych tracków a cappella lub do zespołu. Możesz również to wykorzystać w celach edukacyjnych lub po prostu słuchać muzyki wykorzystując doskonałe nagłośnienie Korga G1.

Wyrafinowany i elegancki design.
Nowa koncepcja sprawia, że G1 przewyższa prosty kształt prostokątnego wyglądu wielu cyfrowych pianin. Nowoczesny design sprawia, że G1 posiada wyjątkowy styl oraz bardzo niewielką głębokość (tylko 29 cm!). Dzięki temu Korga G1 można ustawić nieomalże w każdym miejscu, gdzie będzie się pięknie prezentował. Instrument jest dostępny w kolorach: czarnym, białym i w brązie.

Klawiatura RH3.
Korg G1 posiada ważoną klawiaturę młoteczkową RH3, z różnymi strefami twardości klawiatury – cięższa w niskich oktawach, lżejsza w górnym rejestrze. Klawiatura jest niezwykle elastyczna i precyzyjna nawet jeżeli dźwięki są grane bardzo szybko, a wyjątkowa dynamika gry każdego pianisty jest wiernie interpretowana, nawet podczas gry najbardziej złożonych przebiegów. Mamy do wyboru kilka poziomów czułości (light, normal, heavy stable, fixed), dzięki czemu lepiej dopasujemy akcję klawiatury do swoich aktualnych potrzeb.

Nowy system nagłośnieniowy zapewnia wysoki poziom głośności i wspaniałe brzmienie.
Specjalnie zaprojektowany system nagłośnieniowy przedstawia niezwykle realistyczny obraz brzmień fortepianu i innych instrumentów. System tworzą dwa głośniki o dużej średnicy umiejscowione poniżej klawiatury w obudowie rezonansowej oraz para głośników wysokotonowych zlokalizowana nad klawiaturą. Sekcja wzmacniacza zapewnia 20W mocy wyjściowej dla każdego z czterech głośników, co daje łącznie 80W dynamiki brzmienia o pełnym zakresie częstotliwości.

Korzystaj z 32 wysokiej jakości brzmień i efektów studyjnych.
Poza brzmieniami fortepianów, Korg G1 oferuje także brzmienia fortepianu elektrycznego, organy, clavi, wibrafon, gitara akustyczna, smyczki i wiele innych dając łącznie 32 bogate brzmienia. Na pokładzie instrumentu dostępne są również 3 studyjnej jakości efekty: brillance, reverb i chorus.

Podział klawiatury.
Różne opcje podziału klawiatury dostępne są po naciśnięciu jednego przycisku. Możesz zastosować np. brzmienie basu z lewej strony, a fortepianu z prawej lub fortepian z lewej i z prawej w tym samy układzie oktaw, możliwości jest bardzo dużo.


Dwuśladowy rejestrator umożliwia natychmiastowe nagrywanie.
Nagrywanie jest dostępne na pulpicie. Istnieje możliwość nałożenie na siebie 2 śladów, dzięki temu możesz nagrać osobno lewą i prawą rękę lub nałożyć na siebie dwie różne partie. Tempo odtwarzania zarejestrowanych partii można regulować, a w pamięci instrumentu możemy zapiać 99 utworów.

40 fortepianowych piosenek z przydatnymi funkcjami do ćwiczeń.
Oprócz 10 utworów demonstracyjnych, w których prezentowane są różne brzmienia, G1 oferuje również 40 wbudowanych piano songów, które można samodzielnie opracować, dzięki takim możliwością jak: podział i odsłuchanie każdej ręki osobno, kontrola tempa, podział utworów na części A-B z powtórzeniami.

producent: Korg
polifonia: 120
bluetooth: tak
ilość brzmień: 32
klawiatura: rh3
wyświetlacz: tak
kolor: biały mat
głośniki: (20w+20w)*2
zamykana klawiatura: tak
gabaryt: stacjonarny
rytmy: nie
ilość klawiszy: 88
typ: pianino cyfrowe
gwarancja: 2+1 = 3 lata